وبلاگ

خانه اخبار گردشگری صدرنشینی کشور ترکیه در رشد گردشگری در قاره اروپا
صدرنشینی کشور ترکیه در رشد گردشگری در قاره اروپا

صدرنشینی ترکیه در رشد گردشگری

ترکیه که چند سالی با بحران جدی برای حفظ صنعت گردشگری خود رو به رو بود، حالا به بالاترین نرخ رشد گردشگری در جذب توریست‌های خارجی در میان کشورهای اروپایی رسیده است. به گزارش اسکیفت، اطلاعات آماری اولیه گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۸ که از سوی کمیسیون سفر اروپا منتشر شده، نشان از رشد ۵/ ۲۳ درصدی این صنعت در این کشور دارد. بر این اساس شمار توریست‌های بین‌المللی ترکیه در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار با گذر از مرز ۴۰ میلیون نفر به بیش از ۴۷ میلیون نفر رسیده است.

گرچه این کشور در مسیر بهبود اوضاع گردشگری خود پس از کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ و چند حادثه تروریستی قرار دارد اما میزان گردشگران ورودی به این کشور از بازارهای اصلی‌اش چون بریتانیا و آلمان همچنان پایین‌تر از دوران اوج گردشگری ترکیه است. پس از افزایش تقاضاها برای سفر به ترکیه، مجریان بین‌المللی تورها به این کشور بازگشته‌اند؛ چراکه این مقصد در مقایسه با سایر کشورهای غربی برای مسافران تفریحی و همچنین کسب و کارها مقرون به صرفه و ارزان‌تر است. کارشناسان از کاهش ارزش لیر، هتل‌های ارزان و همچنین افزایش نسبی امنیت به‌عنوان مهم‌ترین دلایل آمارهای خوب گردشگری و رشد گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۸ نام می‌برند.

در دورانی که صنعت گردشگری ترکیه در رکود قرار داشت، کشورهای اسپانیا و پرتغال بیشترین استفاده را از این فرصت کردند اما این روند دوباره در حال تغییر است و در سال ۲۰۱۸ شمار گردشگران بین‌المللی ورودی به اسپانیا و پرتغال به ترتیب ۷/ ۰ و ۲/ ۰ درصد افت داشته.  اما پس از ترکیه، صربستان با ۷/ ۱۴ درصد بیشترین رشد گردشگری را در عرصه گردشگری بین‌المللی به خود اختصاص داده و پس از آن مالت (۵/ ۱۴درصد)، مونته‌نگرو (۱۴درصد) و لتونی (۱/ ۱۰درصد) قرار دارند. از سوی دیگر، بریتانیا با افت ۳/ ۵درصدی، بدترین عملکرد را در میان کشورهای اروپایی به نام خود ثبت کرده است.

 

منبع: www.donya-e-eqtesad.com

دیگران نیز این مقالات را خوانده اند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *